Airsoft sniper

Airsoft sniper

 

  Jednou z nejoblíbenějších pozic v různých bojových hrách je sniper. Protože air soft sniper je zároveň i jednou z nejoblíbenějších voleb začínajících hráčů airsoftu, rozhodli jsme se za náš shop zde sepsat několik informací, které je dobré znát, než si tuto úlohu zvolíte. Berte je spíše jako rady pro začínající airsoft snipery než nějaká dogmata.

Airsoft sniper gunČerná BAR 10G Sniper Carbine + optika + bipod

 

  Řada začínajících hráčů airsoftu se rekrutuje z řad počítačových hráčů. V takové hře simulující reálné podmínky jsou snipers hráči, kteří z bezpečné (často značné) vzdálenosti sledují boj a jednotlivými ranami zasahují nepřítele. V airsoftu je toto jiné.

Airsoft sniper gun

SR25 3 Generace - NBU - Full Metal

 

  Věc, která každého zajímá, je dostřel. Začínající airsoft sniper si poprvé často vybírá ze základních airsoft sniper rifles (odstřelovacích pušek), protože je u něj rozhodující cena (potřebuje pořídit zbraň levně). Tyto mají většinou úsťovou rychlost (ta určuje dostřel zbraně) mezi 100 - 150 m/s, v praxi to znamená rozumně přesný dostřel cca na 40 - 60m. Běžné airsoft zbraně (např. M4A1, AK47, AK74 apod.) mají také úsťovou rychlost mezi 100 – 150 m/s (dle zbraně a výrobce). Z toho jasně vyplývá, že dostřel ostatních dlouhých zbraní je zhruba stejný jako má airsoft sniper gun.

 

Rada první:

- nevolte si airsoft snipera pro pocit bezpečné vzdálenosti.

 

airsoft sniper rifle

Coyote MB-04D Sniper Carbine + optika + bipod


  Dále je třeba vzít v potaz fakt, že většina levnějších airsoft sniper rifles je manuálních. Tak stojíte (případně ležíte) se zbraní, kterou je třeba po každé ráně natáhnout oproti zbraním, které při automatické střelbě na vašich deset ran vystřelí 100x.

 

Rada druhá:

- dobře zvažte, zda si vyberete airsoft sniper gun manuální, elektrický nebo plynový.

Airsoft sniper rifle

Ve dřevě provedený, elektrický  SVD Dragunov AEG Full Metal

 

  Kapitolou, kterou je třeba zmínit, je upgrade airsoft sniper rifle. Pokud si pořizujete svůj první airsoft sniper gun, již byste měli mít ujasněno, zda a jak ho budete chtít upgradovat. Upgrade může být poměrně nákladný a u některých typů zbraní je opravdu náročný.

 

Rada třetí:

- dobře zvažte, zda koupit dražší silnější zbraň nebo levnější sniper gun a upgradovat.

Airsoft sniper gunMP001 Sniper Carbine VSR-10

 

  Důležitým bodem jsou výkonné zbraně vs. etika airsoft snipera. Pokud si zvolíte výkonnou zbraň nebo provedete upgrade, můžete zvýšit výkon až na úsťovou rychlost 160 – 220 m/s. V tu chvíli máte zbraň, která dostřelí dál než ostatní (stále je to řádově v desítkách metrů), ale také máte zbraň, která dokáže na krátkou vzdálenost slušně ublížit. S takovou zbraní by gentlemanské pravidlo o hlášení zásahu z blízka (pouze zahlásíte „máš“ a nestřílíte) mělo platit na 110%.

 

Rada čtvrtá:

- s velkým výkonem by měla jít i vysoká zodpovědnost

Airsoft sniper gunSVD Dragunov GAS blowback - Real Wood

 

  Závěrem bych chtěl zdůraznit, že jsem vám nechtěl volbu airsoft snipera rozmluvit. Jen si myslím, že tato volba není pro každého. Pravý airsoft sniper si tuto úlohu zvolí i přes všechny výše uvedené důvody (a možná právě pro tyto důvody). Mým hlavním záměrem bylo vás donutit se zamyslet, než si vyberete svůj první airsoft sniper gun v našem shopu.

Rychlý kontakt

e-mail:  info@eagleguns.cz
Web:     www.eagleguns.cz

 

NOVÁ OTVÍRACÍ DOBA:
út:  12:00 - 18:00
čt:  12:00 - 18:00

ostatní dny: zavřeno

Facebook

Shipping

Jak začít s AirSoftem

Začínáte s AirSoftem a nevíte jak se pro začátek vybavit?

 

Hledáte dárky pro své začínající airsofťáky?

 

Zkuste začít zde.

Zeptejte se ...

Pokud jste u nás nenalezli, co jste hledali, napište nám mail a my Vám to seženeme.

AIRSOFTARMY VÝSTROJ

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím