Airsoftové zbraně aneb Airsoft guns – trochu jinak

Airsoftové zbraně aneb Airsoft guns – trochu jinak

 

Co je airsoft zbraň?

 

  Airsoftová zbraň (anglicky airsoft gun) je zbraň vystřelující 6mm (výjimečně i 8mm) plastové kuličky (označované anglickou zkratkou BB). Kulička je ze zbraně vystřelována stlačeným plynem nebo pružinou (manuální zbraně). Podle typu pohonu airsoftové zbraně dělíme na manuální, elektrické a plynové (ty dále na GAS a CO2).

 

  Rád bych zde zmínil několik pohledů na airsoftové zbraně, které nejsou tolik známé. Většina lidí (čti hráčů) vnímá airsoftovou zbraň jako prostředek ke hraní airsoftu. Každý, kdo alespoň jednou viděl airsoftovou zbraň ví, že se ve většině případů inspirují reálnými zbraněmi, se snahou o co největší věrnost původní předloze. Lze mezi nimi najít krátké zbraně (pistole), dlouhé zbraně, sniper pušky, historické repliky i současné nové zbraně. Pro běžného člověka je často airsoftová zbraň nerozpoznatelná od skutečné.

 

  První skupinou lidí, kteří často vlastní několik desítek airsoftových zbraní, a přesto airsoft nikdy nehráli, jsou sběratele zbraní. Pro sběratele jsou airsoft guns ideální volbou. Takový sběratel se může chlubit rozsáhlou sbírkou zbraní, a přitom nemít ani zbrojní pas. Navíc airsoftová zbraň je na rozdíl od některých replik plně schopná střelby.

 

  Existují i další lidé, kteří možná nikdy neběhali po lese a nestříleli do svých kamarádů, a přesto vlastní několik airsoftových zbraní a s láskou se o ně starají. Jde o lidi sdružené v různých historických či westernových klubech. V airsoftových zbraních lze nalézt krátké i dlouhé zbraně z první či druhé světové války, americké, britské, ruské nebo německé výroby. Je možné sehnat bubínkový revolver, kterým dokážete od pasu sestřelovat plechovky z klády nebo klasickou dlouhou pušku firmy Winchester.

 

 

Rychlý kontakt

e-mail:  info@eagleguns.cz
Web:     www.eagleguns.cz

 

NOVÁ OTVÍRACÍ DOBA:
út:  12:00 - 18:00
čt:  12:00 - 18:00

ostatní dny: zavřeno

Facebook

Shipping

Jak začít s AirSoftem

Začínáte s AirSoftem a nevíte jak se pro začátek vybavit?

 

Hledáte dárky pro své začínající airsofťáky?

 

Zkuste začít zde.

Zeptejte se ...

Pokud jste u nás nenalezli, co jste hledali, napište nám mail a my Vám to seženeme.

AIRSOFTARMY VÝSTROJ

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím